MCASU063SCGR75BFNA01
DigiKey Part Number
587-MCASU063SCGR75BFNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
587-MCASU063SCGR75BFNA01CT-ND - Cut Tape (CT)
587-MCASU063SCGR75BFNA01DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MCASU063SCGR75BFNA01
Description
CAP CER 0.75 PF 50V C0G 0201
Detailed Description
0.75 pF ±0.1pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric)
EDA/CAD Models
MCASU063SCGR75BFNA01 Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Tolerance
±0.1pF
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)