MCASL32MSB5226KPNA01
DigiKey Part Number
587-MCASL32MSB5226KPNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
587-MCASL32MSB5226KPNA01CT-ND - Cut Tape (CT)
587-MCASL32MSB5226KPNA01DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MCASL32MSB5226KPNA01
Description
CAP CER 22UF 10V X5R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µF ±10% 10V Ceramic Capacitor X5R 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
MCASL32MSB5226KPNA01 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)