MBASU105SCG270JFNA01 is available for purchase but is not normally stocked.
Taiyo Yuden
In Stock: 8,401
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
KYOCERA AVX
KYOCERA AVX
YAGEO
Venkel
KEMET
KEMET
Venkel
Darfon
27 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
MBASU105SCG270JFNA01
DigiKey Part Number
587-MBASU105SCG270JFNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MBASU105SCG270JFNA01
Description
CAP CER 27PF 50V C0G/NP0 0402
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
MBASU105SCG270JFNA01 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)