MBAST168SB7105KTCA01 is available for purchase but is not normally stocked.
Taiyo Yuden
In Stock: 5,794
Taiyo Yuden
In Stock: 4,000
Datasheet
YAGEO
KEMET
Image for MBAST168SB7105KTCA01 is not available
MBAST168SB7105KTCA01
DigiKey Part Number
587-MBAST168SB7105KTCA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MBAST168SB7105KTCA01
Description
MLCC, 1 UF, 10 %, X7R, -55 TO +
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)