MBASQ31LSB7104KTNA01 is available for purchase but is not normally stocked.
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 429
Walsin Technology Corporation
Würth Elektronik
Würth Elektronik
0.1 µF ±10% 250V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
MBASQ31LSB7104KTNA01
DigiKey Part Number
587-MBASQ31LSB7104KTNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MBASQ31LSB7104KTNA01
Description
CAP CER 0.1UF 250V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
MBASQ31LSB7104KTNA01 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)