MBASE168SB7105MTNA01 is available for purchase but is not normally stocked.
Taiyo Yuden
In Stock: 5,937
Taiyo Yuden
In Stock: 198
Datasheet
In Stock: 4,000
KEMET
TDK
TDK
Samsung Electro-Mechanics
Murata Electronics
Murata Electronics
1 µF ±20% 16V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
MBASE168SB7105MTNA01
DigiKey Part Number
587-MBASE168SB7105MTNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MBASE168SB7105MTNA01
Description
CAP CER 1UF 16V X7R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
MBASE168SB7105MTNA01 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)