MBASE105SB5105MFNA01 is available for purchase but is not normally stocked.
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Taiyo Yuden
In Stock: 4,060
Datasheet
Walsin Technology Corporation
Holy Stone Enterprise Co., Ltd.
KEMET
Cal-Chip Electronics, Inc.
Murata Electronics
KYOCERA AVX
1 µF ±20% 16V Ceramic Capacitor X5R 0402 (1005 Metric)
MBASE105SB5105MFNA01
DigiKey Part Number
587-MBASE105SB5105MFNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MBASE105SB5105MFNA01
Description
CAP CER 1UF 16V X5R 0402
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
MBASE105SB5105MFNA01 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)