MAAST105AB7104MFCA01 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 1,550
Datasheet
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 28,183
Datasheet
0.1 µF ±20% 25V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
MAAST105AB7104MFCA01
DigiKey Part Number
587-MAAST105AB7104MFCA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MAAST105AB7104MFCA01
Description
MLCC, 0402, 25V, X7R, 0.1 UF 20
Detailed Description
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)