MAASH21GSB7104KTNA01
DigiKey Part Number
587-MAASH21GSB7104KTNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
587-MAASH21GSB7104KTNA01CT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MAASH21GSB7104KTNA01
Description
CAP CER 0.1UF 100V X7R 0805
Detailed Description
0.1 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
MAASH21GSB7104KTNA01 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.053" (1.35mm)