MAASH105SB7221KFCA01 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 18,501
Datasheet
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
YAGEO
Samsung Electro-Mechanics
Murata Electronics
Murata Electronics
220 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
MAASH105SB7221KFCA01
DigiKey Part Number
587-MAASH105SB7221KFCA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MAASH105SB7221KFCA01
Description
CAP CER 220PF 100V X7R 0402
Detailed Description
EDA/CAD Models
MAASH105SB7221KFCA01 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)