LSQPA251818T331K
DigiKey Part Number
587-LSQPA251818T331KTR-ND - Tape & Reel (TR)
587-LSQPA251818T331KCT-ND - Cut Tape (CT)
587-LSQPA251818T331KDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LSQPA251818T331K
Description
FIXED IND 330UH 90MA 15.99 OHM
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
330 µH Semi-Shielded Wirewound Inductor 90 mA 15.99Ohm Max 1007 (2518 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
LSQPA251818T331K Models
Category
Shielding
Semi-Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
15.99Ohm Max
Series
Frequency - Self Resonant
4.5MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
796 kHz
Type
Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
1007 (2518 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
1007
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.098" L x 0.071" W (2.50mm x 1.80mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.071" (1.80mm)
Current - Saturation (Isat)
100mA