LSQBA251818T681K
DigiKey Part Number
587-LSQBA251818T681KTR-ND - Tape & Reel (TR)
587-LSQBA251818T681KCT-ND - Cut Tape (CT)
587-LSQBA251818T681KDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LSQBA251818T681K
Description
FIXED IND 680UH 20MA 17 OHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
680 µH Semi-Shielded Wirewound Inductor 20 mA 17Ohm 1007 (2518 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
LSQBA251818T681K Models
Category
DC Resistance (DCR)
17Ohm
Mfr
Frequency - Self Resonant
3MHz
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Inductance Frequency - Test
796 kHz
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
Wirewound
Package / Case
1007 (2518 Metric)
Material - Core
Supplier Device Package
1007
Inductance
Size / Dimension
0.098" L x 0.071" W (2.50mm x 1.80mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)