LSQBA201212T101K
DigiKey Part Number
587-LSQBA201212T101KTR-ND - Tape & Reel (TR)
587-LSQBA201212T101KCT-ND - Cut Tape (CT)
587-LSQBA201212T101KDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LSQBA201212T101K
Description
FIXED IND 100UH 45MA 7 OHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 µH Semi-Shielded Wirewound Inductor 45 mA 7Ohm 0805 (2012 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
LSQBA201212T101K Models
Category
DC Resistance (DCR)
7Ohm
Mfr
Frequency - Self Resonant
8MHz
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Inductance Frequency - Test
796 kHz
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
Wirewound
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Material - Core
Supplier Device Package
0805
Inductance
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.057" (1.45mm)