LSMGA322525T601NG
DigiKey Part Number
587-LSMGA322525T601NGTR-ND - Tape & Reel (TR)
587-LSMGA322525T601NGCT-ND - Cut Tape (CT)
587-LSMGA322525T601NGDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LSMGA322525T601NG
Description
FERRITE BEAD 600 OHM 1210 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
600 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 1210 (3225 Metric) 3A 42mOhm
EDA/CAD Models
LSMGA322525T601NG Models
Category
Current Rating (Max)
3A
DC Resistance (DCR) (Max)
42mOhm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Height (Max)
0.110" (2.80mm)
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Impedance @ Frequency
600 Ohms @ 100 MHz