LMMGA160808T600RG is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 210,616
Datasheet
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 300
Image for LMMGA160808T600RG is not available
LMMGA160808T600RG
DigiKey Part Number
587-LMMGA160808T600RGTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LMMGA160808T600RG
Description
FERRITE BEAD 60 OHM 0603 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
60 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 0603 (1608 Metric) 3A 25mOhm
Category
Current Rating (Max)
3A
Manufacturer
DC Resistance (DCR) (Max)
25mOhm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Power Line
Height (Max)
0.035" (0.90mm)
Number of Lines
1
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Impedance @ Frequency
60 Ohms @ 100 MHz