LMF212B7225MGHT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 2,870
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 2,900
Datasheet
Datasheet
2.2 µF ±20% 10V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
LMF212B7225MGHT
DigiKey Part Number
587-LMF212B7225MGHTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LMF212B7225MGHT
Description
CAP CER 2.2UF 10V X7R 0805
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
LMF212B7225MGHT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.053" (1.35mm)