LCRNJ10165GL220MN
DigiKey Part Number
587-LCRNJ10165GL220MNTR-ND - Tape & Reel (TR)
587-LCRNJ10165GL220MNCT-ND - Cut Tape (CT)
587-LCRNJ10165GL220MNDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LCRNJ10165GL220MN
Description
FIXED IND 22UH 3.41A 35 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µH Shielded Wirewound Inductor 3.41 A 35mOhm Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
LCRNJ10165GL220MN Models
Category
Current - Saturation (Isat)
3.1A
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
35mOhm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Type
Wirewound
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.398" L x 0.398" W (10.10mm x 10.10mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.270" (6.85mm)