HMK325B7474KNHT
DigiKey Part Number
587-HMK325B7474KNHTTR-ND - Tape & Reel (TR)
587-HMK325B7474KNHTCT-ND - Cut Tape (CT)
587-HMK325B7474KNHTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HMK325B7474KNHT
Description
CAP CER 0.47UF 100V X7R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.47 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
HMK325B7474KNHT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.083" (2.10mm)