HMK107B7472MAHT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Taiyo Yuden
In Stock: 1,037
Datasheet
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
KEMET
TDK
Murata Electronics
Murata Electronics
4700 pF ±20% 100V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
TAIYO YUDEN MLCCs
HMK107B7472MAHT
DigiKey Part Number
HMK107B7472MAHT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HMK107B7472MAHT
Description
CAP CER 4700PF 100V X7R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
HMK107B7472MAHT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)