HMK105B7472MV-F is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Upgrade
Taiyo Yuden
In Stock: 24,089
Datasheet
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Murata Electronics
Murata Electronics
4700 pF ±20% 100V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)