GMK316BJ225MLHT
DigiKey Part Number
587-GMK316BJ225MLHTTR-ND - Tape & Reel (TR)
587-GMK316BJ225MLHTCT-ND - Cut Tape (CT)
587-GMK316BJ225MLHTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GMK316BJ225MLHT
Description
CAP CER 2.2UF 35V X5R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.2 µF ±20% 35V Ceramic Capacitor X5R 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
GMK316BJ225MLHT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Mfr
Features
Ultra Low ESR
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)