GMK316B7105ML-T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Taiyo Yuden
In Stock: 23,931
Datasheet
Upgrade
Taiyo Yuden
In Stock: 164,696
Datasheet
KYOCERA AVX
KYOCERA AVX
KEMET
KEMET
TDK
TDK
1 µF ±20% 35V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
TAIYO YUDEN MLCCs
GMK316B7105ML-T
DigiKey Part Number
GMK316B7105ML-T-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GMK316B7105ML-T
Description
CAP CER 1UF 35V X7R 1206
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
GMK316B7105ML-T Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Not For New Designs
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)