GMK316AB7475MLHT | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | GMK316AB7475MLHT |
Description | CAP CER 4.7UF 35V X7R 1206 |
Manufacturer Standard Lead Time | 21 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 4.7 µF ±20% 35V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | GMK316AB7475MLHT Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Mfr | Features Ultra Low ESR |
Series | Ratings AEC-Q200 |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Applications |
Part Status Active | Mounting Type |
Capacitance | Package / Case 1206 (3216 Metric) |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
Voltage - Rated | Thickness (Max) 0.071" (1.80mm) |