EMK107F334ZA-T is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Direct
Murata Electronics
In Stock: 244,600
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 29,924
Datasheet
0.33 µF -20%, +80% 16V Ceramic Capacitor Y5V (F) 0603 (1608 Metric)
TAIYO YUDEN MLCCs
EMK107F334ZA-T
DigiKey Part Number
EMK107F334ZA-T-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EMK107F334ZA-T
Description
CAP CER 0.33UF 16V Y5V 0603
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
EMK107F334ZA-T Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-30°C ~ 85°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Obsolete
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
-20%, +80%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)