EMK105B7333KV-F is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KEMET
In Stock: 169,607
Datasheet
Direct
YAGEO
In Stock: 42,153
Datasheet
Samsung Electro-Mechanics
KYOCERA AVX
Upgrade
KEMET
Upgrade
TDK
TDK
Murata Electronics
Murata Electronics
KYOCERA AVX
0.033 µF ±10% 16V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
TAIYO YUDEN MLCCs
EMK105B7333KV-F
DigiKey Part Number
EMK105B7333KV-F-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EMK105B7333KV-F
Description
CAP CER 0.033UF 16V X7R 0402
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
EMK105B7333KV-F Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Not For New Designs
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)