EMK063B7222KP-F | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | EMK063B7222KP-F |
Description | CAP CER 2200PF 16V X7R 0201 |
Manufacturer Standard Lead Time | 7 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 2200 pF ±10% 16V Ceramic Capacitor X7R 0201 (0603 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | EMK063B7222KP-F Models |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Series | Applications |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type |
Part Status Active | Package / Case 0201 (0603 Metric) |
Capacitance | Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) |
Tolerance ±10% | Thickness (Max) 0.013" (0.33mm) |