BRL3225T470K | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | BRL3225T470K |
Description | FIXED IND 47UH 390MA 1.2 OHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 47 µH Semi-Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 390 mA 1.2Ohm Max 1210 (3225 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | BRL3225T470K Models |
Category | Shielding Semi-Shielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 1.2Ohm Max |
Series | Frequency - Self Resonant 7MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 105°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Tolerance ±10% | Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.067" (1.70mm) |
Current - Saturation (Isat) 420mA |