BRL3225T470K
DigiKey Part Number
587-2169-2-ND - Tape & Reel (TR)
587-2169-1-ND - Cut Tape (CT)
587-2169-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BRL3225T470K
Description
FIXED IND 47UH 390MA 1.2 OHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
47 µH Semi-Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 390 mA 1.2Ohm Max 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
BRL3225T470K Models
DC Resistance (DCR)
1.2Ohm Max
Series
Frequency - Self Resonant
7MHz
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.067" (1.70mm)
Current - Saturation (Isat)
420mA