BKP2125HS330-T
DigiKey Part Number
587-1931-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BKP2125HS330-T
Description
FERRITE BEAD 33 OHM 0805 1LN
Customer Reference
Detailed Description
33 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 0805 (2012 Metric) 4A 20mOhm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
BKP2125HS330-T Models
Category
Current Rating (Max)
4A
Manufacturer
Taiyo Yuden
DC Resistance (DCR) (Max)
20mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Power Line
Height (Max)
0.041" (1.05mm)
Number of Lines
1
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Impedance @ Frequency
33 Ohms @ 100 MHz