AMK316AC6476ML-T
DigiKey Part Number
587-5401-2-ND - Tape & Reel (TR)
587-5401-1-ND - Cut Tape (CT)
587-5401-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AMK316AC6476ML-T
Description
CAP CER 47UF 4V X6S 1206
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
47 µF ±20% 4V Ceramic Capacitor X6S 1206 (3216 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
AMK316AC6476ML-T Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)