XYAEELNANF-50.000000 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Taitien
In Stock: 39
Datasheet
Similar
Taitien
In Stock: 0
Parametric Equivalent
CTS-Frequency Controls
CTS-Frequency Controls
TXC CORPORATION
EPSON
50 MHz ±30ppm Crystal 8pF 60 Ohms 4-SMD, No Lead
XYAEELNANF-50.000000
DigiKey Part Number
1664-1481-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
XYAEELNANF-50.000000
Description
CRYSTAL 50.0000MHZ 8PF SMD
Detailed Description
EDA/CAD Models
XYAEELNANF-50.000000 Models
ESR (Equivalent Series Resistance)
60 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
50 MHz
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.100" L x 0.081" W (2.55mm x 2.05mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)
Load Capacitance
8pF