XXCCCLNANF-49.152000
DigiKey Part Number
1664-XXCCCLNANF-49.152000TR-ND - Tape & Reel (TR)
1664-XXCCCLNANF-49.152000CT-ND - Cut Tape (CT)
1664-XXCCCLNANF-49.152000DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
XXCCCLNANF-49.152000
Description
CRYSTAL 49.1520MHZ 10PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
49.152 MHz ±20ppm Crystal 10pF 50 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 Ohms
Mfr
Operating Mode
Fundamental
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
49.152 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency Stability
±20ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.030" (0.75mm)
Load Capacitance
10pF