X3ABBCNANF-26.000000
DigiKey Part Number
1664-X3ABBCNANF-26.000000TR-ND - Tape & Reel (TR)
1664-X3ABBCNANF-26.000000CT-ND - Cut Tape (CT)
1664-X3ABBCNANF-26.000000DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
X3ABBCNANF-26.000000
Description
CRYSTAL 26.0000MHZ 8PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
26 MHz ±10ppm Crystal 8pF 150 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
8pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
150 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
26 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (1.65x1.25)
Frequency Stability
±10ppm
Size / Dimension
0.065" L x 0.049" W (1.65mm x 1.25mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.016" (0.40mm)