ODKMDLVTNF-125.000000
DigiKey Part Number
1664-ODKMDLVTNF-125.000000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ODKMDLVTNF-125.000000
Description
OSC XO 125MHZ 1.8V LVDS SMD
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
125 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 1.8V Enable/Disable 8-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
1.8V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Strip
Current - Supply (Max)
70mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
8-SMD, No Lead
Type
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.073" (1.85mm)
Function
Enable/Disable
Current - Supply (Disable) (Max)
70mA