NI-10M-2853 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taitien
In Stock: 0
Datasheet
10 MHz OCXO LVTTL Oscillator 12V 6-DIP (1.000", 25.40mm), 5 Leads
NI-10M-2853
DigiKey Part Number
NI-10M-2853-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NI-10M-2853
Description
XTAL OSC OCXO 10.0000MHZ LVTTL
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
12V
Mfr
Frequency Stability
±3ppb
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Box
Current - Supply (Max)
400mA
Part Status
Active
Mounting Type
Through Hole
Base Resonator
Package / Case
6-DIP (1.000", 25.40mm), 5 Leads
Type
Size / Dimension
1.430" L x 1.070" W (36.32mm x 27.18mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.500" (12.70mm)