TG-A6200-40-40-5.0
DigiKey Part Number
1168-TG-A6200-40-40-5.0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG-A6200-40-40-5.0
Description
THERM PAD 40X40MM BLUE
Detailed Description
Thermal Pad Blue 40.00mm x 40.00mm Square Tacky - Both Sides
Category
Outline
40.00mm x 40.00mm
Thickness
0.197" (5.00mm)
Packaging
Bulk
Thermal Conductivity
6.2W/m-K