TG-A6200-10-10-5.0
DigiKey Part Number
1168-TG-A6200-10-10-5.0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG-A6200-10-10-5.0
Description
THERM PAD 10MMX10MM BLUE
Detailed Description
Thermal Pad Blue 10.00mm x 10.00mm Square Tacky - Both Sides
Category
Outline
10.00mm x 10.00mm
Thickness
0.197" (5.00mm)
Adhesive
Tacky - Both Sides
Color
Blue
Thermal Conductivity
6.2W/m-K