TG-A6050-320-320-1.0
DigiKey Part Number
1168-TG-A6050-320-320-1.0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG-A6050-320-320-1.0
Description
THERM PAD 320X320MM RED
Customer Reference
Detailed Description
Thermal Pad Red 320.00mm x 320.00mm Square Tacky - Both Sides
Category
Thickness
0.0394" (1.000mm)
Material
Silicone Elastomer
Series
Adhesive
Tacky - Both Sides
Packaging
Box
Color
Red
Part Status
Obsolete
Thermal Conductivity
6.0W/m-K
Type
Conductive Pad, Sheet
Shelf Life
24 Months
Shape
Square
Base Product Number
Outline
320.00mm x 320.00mm