TG-A4500-5-5-4.0
DigiKey Part Number
1168-TG-A4500-5-5-4.0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG-A4500-5-5-4.0
Description
THERM PAD 5X5MM PURP
Detailed Description
Thermal Pad Purple 5.00mm x 5.00mm Square Tacky - Both Sides
Category
Outline
5.00mm x 5.00mm
Thickness
0.157" (4.00mm)
Adhesive
Tacky - Both Sides
Color
Purple
Thermal Conductivity
4.5W/m-K