TG-A4500-20-20-0.5
DigiKey Part Number
1168-TG-A4500-20-20-0.5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG-A4500-20-20-0.5
Description
THERM PAD 20MMX20MM PURP
Detailed Description
Thermal Pad Purple 20.00mm x 20.00mm Square Tacky - Both Sides
Category
Outline
20.00mm x 20.00mm
Thickness
0.0197" (0.500mm)
Thermal Conductivity
4.5W/m-K