TG-A38KF-385-285-1.0
DigiKey Part Number
1168-TG-A38KF-385-285-1.0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG-A38KF-385-285-1.0
Description
THERM PAD 385X285MM BLUE
Detailed Description
Thermal Pad Blue 385.00mm x 285.00mm Rectangular Tacky - One Side
Category
Thickness
0.0394" (1.000mm)
Adhesive
Tacky - One Side
Packaging
Bulk
Backing, Carrier
Fiberglass
Color
Blue
Thermal Conductivity
3.3W/m-K
Type
Pad, Sheet
Shelf Life
24 Months
Shape
Rectangular
Base Product Number
Outline
385.00mm x 285.00mm