TG-A373L-100-100-0.5-0 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
MFR Recommended
t-Global Technology
In Stock: 0
Datasheet
Thermal Pad Yellow 100.00mm x 100.00mm Square
TG-A373L-100-100-0.5-0
DigiKey Part Number
1168-TG-A373L-100-100-0.5-0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG-A373L-100-100-0.5-0
Description
THERM PAD 100MMX100MM YLW
Customer Reference
Detailed Description
Category
Outline
100.00mm x 100.00mm
Manufacturer
t-Global Technology
Thickness
0.0197" (0.500mm)
Series
Material
Silicone Elastomer
Packaging
Box
Color
Yellow
Part Status
Obsolete
Thermal Conductivity
1.5W/m-K