TG-A3500F-100-100-2.0
DigiKey Part Number
1168-TG-A3500F-100-100-2.0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG-A3500F-100-100-2.0
Description
THERM PAD 100MMX100MM YLW
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Thermal Pad Yellow 100.00mm x 100.00mm Square Tacky - One Side
Category
Thickness
0.0790" (2.000mm)
Manufacturer
t-Global Technology
Material
Silicone
Series
Adhesive
Tacky - One Side
Packaging
Bulk
Backing, Carrier
Fiberglass
Part Status
Active
Color
Yellow
Usage
Multi
Thermal Conductivity
3.0W/m-K
Type
Pad, Sheet
Shelf Life
24 Months
Shape
Square
Base Product Number
Outline
100.00mm x 100.00mm