TG-A3500-150-150-2.5
DigiKey Part Number
1168-TG-A3500-150-150-2.5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG-A3500-150-150-2.5
Description
THERM PAD 150MMX150MM YLW
Detailed Description
Thermal Pad Yellow 150.00mm x 150.00mm Square Tacky - Both Sides
Category
Outline
150.00mm x 150.00mm
Thickness
0.0984" (2.500mm)
Adhesive
Tacky - Both Sides
Color
Yellow
Thermal Conductivity
3.5W/m-K