TG-A20KF-190-140-1.0
DigiKey Part Number
1168-TG-A20KF-190-140-1.0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG-A20KF-190-140-1.0
Description
THERM PAD 190MMX140MM GRAY
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Thermal Pad Gray 190.00mm x 140.00mm Rectangular Tacky - One Side
Category
Thickness
0.0394" (1.000mm)
Manufacturer
t-Global Technology
Material
Silicone
Series
Adhesive
Tacky - One Side
Packaging
Bulk
Backing, Carrier
Fiberglass
Part Status
Active
Color
Gray
Usage
Multi
Thermal Conductivity
1.8W/m-K
Type
Pad, Sheet
Shelf Life
24 Months
Shape
Rectangular
Base Product Number
Outline
190.00mm x 140.00mm