T68-2B-120-90-0.04
DigiKey Part Number
1168-1759-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T68-2B-120-90-0.04
Description
THERM PAD 120MMX90MM W/ADH GRAY
Customer Reference
Detailed Description
Thermal Pad Gray 120.00mm x 90.00mm Rectangular Adhesive - One Side
Category
Thickness
0.0016" (0.040mm)
Manufacturer
t-Global Technology
Material
Graphite
Series
Adhesive
Adhesive - One Side
Packaging
Box
Backing, Carrier
Polyethylene-Terephthalate (PET)
Part Status
Obsolete
Color
Gray
Type
Graphite-Pad, Sheet
Thermal Conductivity
5.0W/m-K
Shape
Rectangular
Shelf Life
12 Months
Outline
120.00mm x 90.00mm