T68-270-270-0.025
DigiKey Part Number
1168-T68-270-270-0.025-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T68-270-270-0.025
Description
GRAPHITE HEAT SPREADER 270X270MM
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Thermal Pad Black 270.00mm x 270.00mm Square
Category
Outline
270.00mm x 270.00mm
Manufacturer
t-Global Technology
Thickness
0.0010" (0.025mm)
Series
Material
Graphite
Packaging
Bulk
Color
Black
Part Status
Active
Thermal Conductivity
5W/m-K