LI98-1120-12-0.25
DigiKey Part Number
1168-2057-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LI98-1120-12-0.25
Description
THERM PAD 1.12MX12MM W/ADH WHITE
Customer Reference
Detailed Description
Thermal Pad White 1.12m x 12.00mm Rectangular Adhesive - Both Sides
Category
Material
Acrylic Elastomer
Manufacturer
t-Global Technology
Adhesive
Adhesive - Both Sides
Series
Backing, Carrier
Fiberglass
Packaging
Box
Color
White
Part Status
Not For New Designs
Thermal Conductivity
1.0W/m-K
Type
Tape, Roll
Shelf Life
12 Months
Shape
Rectangular
Shelf Life Start
Date of Purchase
Outline
1.12m x 12.00mm
Base Product Number
Thickness
0.0100" (0.254mm)