FAM1-200-200-1.0-1A
DigiKey Part Number
1168-1394-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FAM1-200-200-1.0-1A
Description
RF EMI ABSORB SHEET 7.874X7.874"
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF EMI Absorbing Sheet FAM1 Non-Conductive, Single Sided 7.874" (200.00mm) X 7.874" (200.00mm) X 0.039" (1.00mm)
Category
Length
7.874" (200.00mm)
Manufacturer
t-Global Technology
Width
7.874" (200.00mm)
Series
Thickness - Overall
0.039" (1.00mm)
Packaging
Box
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C