RR1220P-1053-D-M is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Susumu
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Susumu
In Stock: 0
Datasheet
Direct
TE Connectivity Passive Product
In Stock: 38
Direct
Stackpole Electronics Inc
Panasonic Industry
YAGEO
YAGEO
105 kOhms ±0.5% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Thin Film
RR1220P-1053-D-M
DigiKey Part Number
RR12P105KDTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RR1220P-1053-D-M
Description
RES SMD 105K OHM 0.5% 1/10W 0805
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RR1220P-1053-D-M Models
Category
Composition
Mfr
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Part Status
Active
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Resistance
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)